Новини
19.04.2022
Підведені підсумки обласної акції "Допоможемо зимуючим птахам 2022" З підсумковим наказом можна ознайомитися за посиланням:   https://junnat.kherson.ua/opomozhemo-zimuyuchim-ptaham-2022.htm
15.03.2022
Нарада КЗ «ЦЕНТУМ» ХОР 15 березня 2022 року відбулася нарада співробітників комунального закладу «Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ...
Про Центр > Новини > «Флора та рослинність заповідного степу «Асканія-Нова»
Всі новини
06.04.2015 07:57

«Флора та рослинність заповідного степу «Асканія-Нова»


24 березня,  на базі сектору екологічної пропаганди Біосферного заповідника «Асканія-Нова» проведено засідання екологічного клубу "Пролісок" за темою:  «Флора та рослинність заповідного степу «Асканія-Нова», який підготували члени гуртка «Юні друзі природи». Екологічний захід спочатку було заплановано провести у заповідному степу, щоб мати наглядне уявлення про ранньовесняну флору заповідника, але  погода продемонструвала свій зрадницький характер: напередодні похолодало, з неба постійно то лилось то крапало і знайомство з флорою довелось перенести у приміщення. Але це не зіпсувало настрою та бажання стати учасником круглого столу. До участі у проведенні заходу були запрошені  співробітники сектора екологічної пропаганди, науковці лабораторії біомоніторингу і заповідного степу, керівники та члени екологічних гуртків, що працюють на базі заповідника «Асканія-Нова», та будинку дитячої та юнацької творчості смт Асканія-Нова. Всього заходом охоплено 68 чоловік.
Гуртківці підготували комп‘ютерну презентацію «Флора та рослинність заповідного степу «Асканія-Нова»,  виступили з короткими інформаційними доповідями про рослини асканійського степу, у яких наукова інформація перепліталась з цікавими фактами про рослини, легендами, народними прикметами і навіть власними спостереженнями. 
Науковий співробітник заповідника, ботанік, Гофман О.П., під час заходу розповіла про систематичну структуру флори асканійського степу, родинний спектр флори судинних рослин природного ядра Біосферного заповідника “Асканія-Нова та продемонструвала  гербарій рослин раритетної фракції, яка об’єднує 33 види:
7 видів  з Червоного списку МСОП;
10 з Європейського Червоного списку;
20 з Червоної книги України;
7 з Червоного списку Херсонської області;
2 зі списку Бернської конвенції;
1 з переліку CITES
Цікавими були розповіді з її власних наукових досліджень асканійської степової флори. Вона  уточнювала та доповнювала доповіді виступаючих, та була приємно вражена ерудицією і знаннями, які демонстрували гуртківці при розмові  про флору заповідного степу.
Після завершення заходу, його учасники відвідали літературну виставку «Рослинні багатства заповідного степу», розміщену у  науковій бібліотеці заповідника. Бібліотекар-патентознавець Рижих О.П. продемонструвала новинки наукових та науково-популярних видань, в яких йдеться про флору та рослинність природно-заповідного фонду України.
По завершенню заходу, всі учасники виявили бажання з настанням теплої погоди продовжити його безпосередньо у природі, на екологічній стежці - єдиній в Європі ділянці типчаково-ковилового степу, якого ніколи не торкався плуг; має велику наукову, культурно-пізнавальну та практичну цінність. На його території мешкають кілька сотень рідкісних видів тварин, зберігається унікальний генофонд рослин.

Керівник гуртка                  С.О.Весела